Školski projekt "Slobodno vrijeme korisno upotrijebi"

Autor: SANDRA Hruban Bartolović, 28. 2. 2022.

Projekt „Slobodno vrijeme korisno upotrijebi“ i dalje se aktivno provodi u našoj školi. Koordinatorica projekta, prof. Koraljka Hausnet-Lasović, u Tjednu psihologije napravila je izložbu učeničkih radova o načinima korištenja slobodnoga vremena, a učionica glazbene umjetnosti prije nekoliko dana dobila je tri nova djembe bubnja i dva congo bubnja.

Više o projektu saznajte u nastavku.

Školski projekt „Korisno vrijeme slobodno upotrijebi“  odobrilo je Ministarstvo znanosti i obrazovanja, a za njegovu provedbu dobili smo 6.000,00 kn.

Osmišljen je kako bismo motivirali učenike na različite načine provođenja slobodnoga vremena, a manje korištenje digitalnih uređaja. Projekt ima za cilj povećati tjelesnu aktivnost učenika, aktivno sudjelovanje učenika u oblicima i procesima dramskoga odgoja, razvijanje vlastite kreativnosti i njezinih sastavnica (inovativnost, istraživanje, kritičko mišljenje, poduzetnost), razvijanje glazbenih sposobnosti učenika u skladu s individualnim sposobnostima pojedinca, poticanje učenika na aktivno bavljenje glazbom i sudjelovanje u kulturnom životu zajednice te povećan angažman učenika u volonterskim akcijama.

Do sada smo proveli anketu o načinima provođenja i količini slobodnog vremena, debatne radionice u svim razrednim odjeljenjima (teza: Mediji pozitivno utječu na slobodno vrijeme srednjoškolaca), nekoliko volonterskih akcija, kvizove Ovisni o čitanju, a do kraja školske godine čeka nas pregršt zanimljivih aktivnosti.

« Svibanj 2022 »

Gimnazija Nova Gradiška / Trg kralja Tomislava 9, HR-35400 Nova Gradiška / www.gimnazija-nova-gradiska.skole.hr / ured@gimnazija-nova-gradiska.skole.hr