Dan škole

Autor: SANDRA Hruban Bartolović, 1. 2. 2022.

Gimnazija Nova Gradiška proslavila je 31. siječnja 2022. godine 103. rođendan. Što je starija to  je bolja – prati trendove suvremene nastave, tehnološki je u potpunosti opremljena, energetski obnovljena… U zadnjih godinu dana naša škola modernizirana je u svakom smislu. Učionice su obnovljene i digitalno opremljene. Vrhunac opremanja škole zasigurno je nova učionica u suterenu – učionica budućnosti.  No, ne stajemo s radovima. Za rođendan smo dobili dugoočekivani poklon – uređenje vanjske fasade.

U nastavku pročitajte kako je izgledao Dan škole.

S obzirom na epidemiološku situaciju Dan škole obilježili smo putem platforme Teams. Svi učenici i profesori pratili su program u svojim učionicama. Nakon himne, ravnateljica je pozdravnim govorom čestitala 103. rođendan svim učenicima i djelatnicima te nam poželjela da sljedeći rođendan slavimo uživo. Potom smo poslušali zanimljivu radijsku emisiju pod nazivom Škola u budućnosti. Učenici su odgovarali na pitanja kako će izgledati naša škola, nastava, učenici i profesori u budućnosti. Nasmijali smo se i odgovorima koje su učenici svih razreda dali za školski leksikon. Potom smo uživali u virtualnoj izložbi likovnih radova učenika i prof. likovne umjetnosti. Rock sastav i Zbor priredili su  nam glazbene poslastice – Ružu Hrvatsku Prljavoga kazališta i Uhvati ritam Parnoga valjka. Nasmijali su nas videospotovi bivših učenika/današnjih profesora i njihovih razrednika – Blaženke Bošnjak i Gorana Ruškana te Marka Plandera i Josipa Sokića. Nakon toga zabavili smo se  uz dramsko-scensku igru Cirkus te razredne spotove. Podijeljene su i nagrade učenicima koji su pobijedili na kvizu povodom Međunarodnog dana močvara i močvarnih staništa. Na kraju je svečano otvorena učionica budućnosti u suterenu. Uživali smo u programu Dana škole i hvala svima koji su sudjelovali u njegovoj realizaciji. Do sljedećeg rođendana… živjela, Gimnazijo!

« Lipanj 2022 »

Gimnazija Nova Gradiška / Trg kralja Tomislava 9, HR-35400 Nova Gradiška / www.gimnazija-nova-gradiska.skole.hr / ured@gimnazija-nova-gradiska.skole.hr