Queen (1971. - 2021.) - eTwinning projekt

Autor: SANDRA Hruban Bartolović, 10. 6. 2022.

Queen (1971. – 2021.) je naziv međunarodnog eTwinning projekta u nastavi Glazbene umjetnosti i fakultativnoj nastavi zbora koji je realiziran  tijekom nastavne godine 2021./2022. a uključivao je učenike od 1. do 4. razreda srednjih škola.

Više o provedbi projekta u Gimnaziji Nova Gradiška pročitajte u nastavku.

Nositelji Projekta bile su IX. gimnazija iz Zagreba i Gimnazija „Fran Galović“ iz Koprivnice.

Partnerske škole koje su sudjelovale u eTwinning projektu su Gimnazija Sesvete; Srednja škola „Sv. Trifun“, Aleksandrovac; Srednja škola Blace; Srednja škola Isidora Kršnjavoga, Našice; III. gimnazija i XVI. gimnazija iz Zagreba; Prirodoslovna škola Vladimira Preloga, Zagreb; Gimnazija Livno te  Gimnazija Nova Gradiška.

Ovim Projektom učenici su kroz različite aktivnosti putem IKT alata istraživali stvaralaštvo jedne od najvećih rock grupa XX. stoljeća. Projekt je implementiran u kurikulum redovne i fakultativne nastave Glazbene umjetnosti te izvannastavne aktivnosti vezane uz glazbu. Osnovna ideja projekta je poticanje stvaralaštva i kreativnosti, međusobna suradnja, razmjena primjera dobre prakse i umjetnički izričaj učenika i njihovih nastavnika Glazbene umjetnosti. U projektu je sudjelovalo ukupno 11 srednjih škola; osam srednjih škola iz Republike Hrvatske, jedna iz Republike Bosne i Hercegovine i dvije iz Republike Srbije.

Učenici su kroz različite kreativne projektne aktivnosti istraživanjem upoznali stvaralaštvo i djelovanje grupe Queen i njihovog frontamana Freddieja Mercuryja.

Aktivnosti su uključivale glazbeni i likovni izričaj,  korištenje informatičko komunikacijske tehnologije i alate umjetne inteligencije.

Projekt se odvijao na sigurnoj obrazovnoj platformi eTwinning namijenjenoj učenicima i odgojno – obrazovnim djelatnicima 27 zemalja.

Mentorica projekta iz naše škole, Danijela Šmuljić Matošević, iznimno je zadovoljna provedenim aktivnostima, kao i aktivnošću učenika uključenih u projekt.

Tekst: Danijela Šmuljić Matošević

« Lipanj 2022 »

Gimnazija Nova Gradiška / Trg kralja Tomislava 9, HR-35400 Nova Gradiška / www.gimnazija-nova-gradiska.skole.hr / ured@gimnazija-nova-gradiska.skole.hr